Magija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magija

Živim za magiju
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prvi sat povijesti magije

Go down 
Autor/icaPoruka
Doria Magdalena Smith

Doria Magdalena Smith


Broj postova : 93
Age : 30
Location : YoU dOnT fAkInG cArE...
Registration date : 02.11.2007

Prvi sat povijesti magije Empty
PostajNaslov: Prvi sat povijesti magije   Prvi sat povijesti magije Icon_minitimesub stu 10, 2007 10:51 am

Dakle, prije nego što počnemo, moram vam reći nešto o mom predavanju, ispitima, zadaćama...
Povijest magije vam je OBAVEZAN predmet. Morate čitati moja predavanja i PISATI zadaće koje sam vam zadala, inače, ako ne budete na mom predavanju, kad dođu ispiti ja brišem sva dosadašnja predavanja. Zamolila bih vas da napišete bilješke.
Zadaće će imati onoliko pitanja koliko ih ja mogu izvući iz gradiva.
Dakle, pošto je ovo prvo predavanje dat ću vam nešto veoma lagano za početak. Malo ću pričati o povijesti Hogwartsa.
Hogwarts je osnovan prije 1000 god. Točan datum je nepoznat, a osnovala su ga 4 velika čarobnjaka toga doba. Četiri doma te škole nazvana su po njima: Godric Griffindor, Rowena Rawenclaw, Helga Hufflepuff, Salazar Slytherin. Sagradili su dvorac koji je bio daleko od bezjaka jer su se u to vrijeme ljudi bojali čarolije. Zbog toga su vještice i čarobnjaci mnogo patili (spaljivanje i progoni vještica). Nekoliko godina osnivači su zajedno radili u skladu tražeći mlade ljude koji su pokazivali tragove magije te su ih dovodili u dvorac na poduku. Ubrzo se pojavila nesloga. Pojavio se "golemi zid" između Salazara Slytherina i ostalih...(H. Hufflepuff, R. Rawenclaw, G. Griffindora). Slytherin je želio da budu pažljiviji oko odabira učenika koji bi pohađali Hogwarts. On je želio da magija ostane unutar čarobnjačkih obitelji. Zgražao se pri pomisli na bezjake koji pohađaju Hogwarts jer ih je smatrao nepovjerljivim. Zbog toga je izbila svađa između S. Slytherina i G. Griffindora, te je Salazar napustio školu. Ovo su samo povijesne činjenice, no postoji i legenda o Odaji tajni. Legenda govori da je Slytherin izgradio skrivenu prostoriju unutar škole za koju nitko drugi ne zna. Prema legendi Odaja tajni je zatvorena, tj. zapečaćena i neće biti otvorena sve dok se ne pojavi pravi Slytherov baštinik koji će sam osloboditi stravu. Ona će poput kuge harati školom i uništiti sve one koji nisu dostojni učiti magiju.


Pitanja su:
1) Kad je Hogwarts sagrađen i tko ga je sagradio ( molim puno ime i prezime! )
2) Zašto su čarobnjaci patili? Što su im radili?
3) Zašto je Salazar Slytherin odlučio otići?
4) Kako se zove povijesna soba koju je sagradio Salazar Slytherin i kakva neman u njoj hara?
5) Kad će se ta soba otvoriti?

Molim odgovore punom rečenicom. Imate 20 dana da mi pošaljete zadaću. Zadaću šaljete na PM!!!
Obavijestit ću vas kad je sljedeći sat u mom kabinetu.

Prof. Sandy
[Vrh] Go down
http://magicalanimals.blog.hr/
 
Prvi sat povijesti magije
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» 2. sat povijesti magije
» PRVI TEST IZ PREOBRAZBE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Magija :: Učionice :: Povijest magije-
Forum(o)Bir: